Esperal – tzw. wszywka alkoholowa, zaliczany jest do terapii awersyjnych i od wielu lat jest jedną z pomocniczych metod leczenia alkoholizmu. Wszywka składa się z tabletek przeznaczonych do implantacji w ciele pacjenta. W trakcie stosowania obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Esperal jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej – enzymu przekształcającego aldehyd octowy do kwasu octowego. W przypadku spożycia alkoholu po implantacji leku, dochodzi do zwiększenia stężenia aldehydu octowego w organizmie i wystąpienia objawów zatrucia organizmu.
Telefoniczna rejestracja wizyt
Esperal - wszywka alkoholowa
Zabiegi i konsultacje w Lublinie realizuje gabinet partnerski Ars Medica
Gabinet Ars Medica to placówka od 20 lat widniejąca na medycznej mapie Lublina. Oferuje usługi z zakresu chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej takie jak:
- zabieg wszywki alkoholowej (esperal),
- usuwanie znamion i zmian skórnych,
- konsultacje chirurgiczne
- pełna gama zabiegów medycyny estetycznej.
Aby dowiedzieć się więcej, umówić konsultację – skontaktuj się z nami.
Adres:
ul. Zana 29, lok. 11
20-601 Lublin
tel.: 881 622 562
e-mail: kontakt@czasnazdrowie24.pl
Nasi specjaliści w Lublinie
Dr n. med. Paweł Bury
To specjalista chirurgii ogólnej. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2009 r. uzyskał tytuł oraz uprawnienia specjalisty I stopnia z chirurgii ogólnej.
Specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej m.in. zabieg wszywki alkoholowej (esperal), usuwanie zmian skórnych, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej tj. laserowe zamykanie naczynek, usuwanie blizn i przebarwień.
Dr n. med. Jarosław Bury
To specjalista chirurgii ogólnej, w 2009 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.
Specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej
w szczególności: zabieg wszycia esperalu (wszywka alkoholowa), endoskopii diagnostycznej i operacyjnej przewodu pokarmowego.
Cena: 600* - 900zł
*z własnym preparatem
Pytania naszych pacjentów o Esperal w Lublinie
Objawy zatrucia mogą być różne, przeważnie są to: nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca, duszność, nudności, wymioty, zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego, przyspieszone bicie serca, nadmierna potliwość, zaburzenia oddychania, lęk. Objawy te mogą trwać nawet kilka godzin, mogą również wystąpić po zastosowaniu płynów zawierających alkohol np. płyny do płukania jamy ustnej, sosy, ocet, syropy przeciwkaszlowe, środki rozgrzewające, płyny po goleniu i inne kosmetyki zawierające alkohol. Odnotowano przypadki zgonów u pacjentów z wszczepioną wszywką alkoholową. Działania niepożądane związane z łączeniem esperalu i alkoholu mogą występować przez okres roku od dnia implantacji.
Zabieg przeprowadzany jest przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Implantacji tabletek dokonuje się zazwyczaj w okolicy pośladka, ewentualnie na wyraźne życzenie pacjenta możliwa jest implantacja w innym miejscu. Podczas zabiegu wykonywane jest niewielkie nacięcie skóry, następnie tabletki umieszczane są na głębokości kilku cm pod powięziowo, w mięśniu. Ilość implantowanych tabletek ustala lekarz w oparciu o indywidualne predyspozycje pacjenta, m.in. masę ciała. Zabieg kończy się założeniem kilku szwów, które należy usunąć po kilku – kilkunastu dniach. Zabieg można powtórzyć po 8-12 miesiącach.
Zabieg wszycia esperalu może być przeprowadzony wyłącznie u pacjenta, u którego nie stwierdzono przeciwskazań do zabiegu. Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem w trakcie której pacjent jest informowany o zagrożeniach i konsekwencjach związanych ze spożyciem alkoholu w trakcie terapii. Konieczne jest zapoznanie się z formularzem informacyjnym i udzielenie pisemnej zgody. Zabiegi przeprowadzane są przez zespół doświadczonych chirurgów w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Nasi pacjenci mogą liczyć na dyskretną i fachową pomoc.