Witamy na stronie Niepublicznego Zakadu Opieki Zdrowotnej Czas na Zdrowie
Godziny pracy: pn-nd 8:00-21:00
Godziny pracy: pn-nd 8:00-21:00

Leczenie ran

Każdy pacjent jest dla nas najważniejszy

Czas na zdrowie to miejsce, w którym koncentrujemy się na leczeniu trudno gojących się ran. Dzięki doświadczonej kadrze, właściwej diagnostyce i nowoczesnym metodom odpowiednio dobranym do potrzeb pacjentów, oferujemy pomoc w leczeniu owrzodzeń podudzi i innych niegojących się ran.

Owrzodzenia żylne i tętnicze występują bardzo często w naszym społeczeństwie. Są konsekwencją złego krążenia krwi w kończynach dolnych. Wybór metody leczenia zależy od indywidualnych uwarunkowań oraz poziomu zaawansowania choroby. Podczas wizyty, lekarz indywidualnie dobiera metodę leczenia tak, aby zapewnić jak największą skuteczność. Kluczowym elementem diagnostyki owrzodzeń podudzi jest wykonanie badania USG Doppler, aby ocenić charakter zaburzeń odpowiedzialnych za powstanie rany. W oparciu o wiedzę i doświadczenie lekarzy, popartych nowoczesną diagnostyką oferujemy:

– Konsultację i kwalifikację do leczenia zabiegowego przypadków wymagających terapii endowaskularnej lub chirurgicznej.
– Konsultację i leczenie za pomocą skleroterapii mniej zaawansowanych powikłań.

Skleroterapia (obliteracja) jest powszechnie stosowaną i skuteczną metodą leczenia żylaków. Polega na wstrzyknięciu do naczynia substancji chemicznej w postaci pianki. Mechanizm działania polega na wywołaniu uszkodzenia śródbłonka, które prowadzi do zwłóknienia, a następnie zarośnięcia światła naczynia. Po zabiegu stosowana jest terapia uciskowa za pomocą: podkolanówek, pończoch, rajstop lub bandaży elastycznych.

-Terapię biochirurgiczną, opartą o nowoczesne opatrunki biologiczne. Biochirurgia (larwoterapia) to co raz bardziej popularna metoda, polegająca na oczyszczeniu rany za pomocą opatrunków zawierających larwy much. Larwy produkują szereg substancji aktywnych, które powodują:

  • bardzo szybkie usunięcie zalegającej martwej tkanki
  • usunięcie (eradykację) kolonii bakteryjnych zakażających ranę
  • usunięcie biofilmu, który utrudnia proces gojenia
  • szybsze zabliźnianie rany poprzez przyśpieszenie podziałów fibroblastów

Opatrunki produkowane są przez firmę Biomantis w nowoczesnym laboratorium na terenie Jagiellońskiego Centrum Innowacji w Krakowie.
-Chirurgiczne opracowanie rany przez lekarza. Polega na mechanicznym wycięciu martwej tkanki. Zabieg ma na celu oczyszczenie rany i ułatwienie procesu gojenia.

-Wspomaganie procesu gojenia za pomocą specjalistycznych opatrunków wiodących producentów

  • opatrunki antybakteryjne
  • opatrunki hydrożlowe
  • opatrunki piankowe
  • opatrunki z miodem Manuka
Umów się na wizytę: 881 622 562
kontakt@czasnazdrowie24.pl